setiz-corona

 

یكی از اهداف انجمن «  توسعه دانش و ارتقای سطح پژوهش در حوزه مدیریت منابع انسانی » است كه در راستای دسترسی به این هدف اقدام به انتشار كتب، خبرنامه و برگزاری همایشها و كنفرانسهای تخصصی نموده است . خواهشمند است پس از خرید از طریق همین سایت با شماره 88807908-021 تماس حاصل نمایید.

 

الف ) عناوین كتبی كه چاپ و منتشر شده  است :

        1.راهنمای جامع مدیریت و رهبری (جديد)

        2.مدیریت منابع انسانی در اروپا (جديد)

3. چگونه میتوان کارکنان را مدیریت کرد (جديد) 

4. بررسی سلامت و كاركرد منابع انسانی

5. شكفتن گل سرخ

6.هركسی را پیری باید : پرورش استعدادها در محیط

7. استعداد یابی و جانشین پروری

8. دانشگاه سازمانی 

9. پرورش راهبردی منابع انسانی


rahnamaie-jame-modiriat-rahbaro

          جدیدترین کتاب منتشر شده انجمن مدیریت منابع انسانی

کتاب جديد انجمن رونمايي شد:

  راهنماي جامع مديريت و رهبري 

راهنماي جامع مديريت و رهبري عنوان کتابي است که به همت انجمن مديريت منابع انساني ايران چاپ و منتشر شده است.

نويسنده کتاب مايکل آرمسترانگ و مترجمان آن دکتر سيد احمد طباطبايي، دکتر محمدرضا بابايي، مريم لقماني و حجت عزيزلو   مي باشند.

اين کتاب به بررسي مفاهيم کليدي رهبري، مديريت و توسعه مي پردازد و به نوعي عملکرد همه کساني که درگير کار مديريت هستند تحت تأثير قرار مي دهد، اما تمرکز خاصي روي کساني داردکه به مديريت منابع انساني مي پردازند. اين کتاب به يادگيري اهداف ذکر شده توسط CIPD (موسسه خبره پرسنل و توسعه) در توصيفش از واحد توسعه، رهبري و مديريت توجه مي کند. اين کتاب براي کمک به کساني است که موضوعات آن را مطالعه مي کنند تا« به مديري تأثيرگذار و همچنين يک متخصص تأثيرگذار منابع انساني تبديل شوند تا بتوانند ديگران را طور عادلانه و مؤثر مديريت کنند و سطوح اشتغال ، تعهد ، انگيزه عملکرد را افزايش دهند.»

در سه قسمت اول کتاب به اين مساله پرداخته مي شود که متخصصان منابع انساني براي ايجاد مشارکت موثر، بايد مديريت و رهبري خوبي داشته باشند و موجب پيشرفت خودشان و ديگران شوند، اما علاوه بر آن بايد ملاحظات شغلي و مديريتي هم که روي کار آنها تاثير مي‌گذارد مطلع باشند. آن‌ها به عنوان قسمتي از مديريت سازمان در کنار مدير خط ( مدير صف) فعاليت مي‌کنند و تنها در صورتي مي‌توانند به خوبي از عهده مسئوليت برآيند که آنچه را که مديران انجام مي دهند درک کنند؛ يعني رهبري و اقداماتي که مديران براي توسعه انجام مي‌دهند و اينکه آن‌ها به عنوان مديران حرفه‌اي منابع انساني چگونه به مديراني که در حال انجام نقش‌هاي ثانويه هستند سرويس‌هايي ارائه مي‌دهند و آن‌ها را راهنمايي و حمايت مي‌کنند.

بخش پاياني اين کتاب درباره ارتقاي مهارت منابع انساني براي رهبري شغلي است. اين بخش روي مهارت‌هاي مديريت مردمي تمرکز دارد.

علاقه‌مندان مي‌توانند جهت کسب اطلاعات بيشتر و سفارش کتاب با شماره 02188807908 تماس حاصل فرمايند.

   
modiriat-manabe-ensani-dar-uropa

مدیریت منابع انسانی در اروپا

 اين كتاب که با همکاري انجمن اروپايي مديريت کارکنان (EAPM) به رشته تحرير درآمده، چالش هاي خاص و متفاوت مديريت منابع انساني در اتحاديه اروپا را مورد واکاوي قرار داده، تجزيه و تحليلي را ارائه مي دهد که براي هريک از کشورهاي اروپايي توسط نويسندگاني از همان کشورها تدوين شده و محيطي را که کسب و کارها با آن مواجه هستند، مورد ارزيابي قرار مي دهد. مديران شرکت ها و بازرگانان کشورمان از  دير باز روابط اقتصادي گسترده اي با کشورهاي اروپايي داشته اند. هر چند که اين روابط در دوره هاي مختلف زماني، فراز و فرود داشته، اما هيچگاه از اهميت آن کاسته نشده است. اين کتاب براي صاحبان صنايع، تجار و سرمايه گذاران ايراني كه قصد دارند ارتباط تجاري خود را با کشورهاي اروپايي توسعه دهند، از ديدگاه مديريتمنابع انساني، بسيار راهگشا است

 

 

 

   chegoone-mitavan-karkonan                    

چگونه مي‌توان کارکنان را مديريت کرد
چگونه مي‌توان کارکنان را مديريت کرد، عنوان کتابي است که به همت انجمن مديريت منابع انساني ايران چاپ و منتشر شده است. نويسنده کتاب مايکل آرمسترانگ و مترجمان آن سيد احمد طباطبايي، محمدرضا بابائي و زهرا دولتي مقدم است.نويسنده جنبه‌هاي کليدي مديريت و رهبري کارکنان را به طور کاربردي بيان مي‌کند و در فصل‌هاي مختلف به مباحثي نظير: توانمندسازي، سازماندهي و برانگيختن کارکنان، تيم سازي، مديريت تغيير و عملکرد مي‌پردازد.اين کتاب براي مديران به منزله تعالي ديدگاه با نگرش مديريت منابع انساني است، و به همين دليل مطالعه آن به مديران، به ويژه مديران منابع انساني کشور توصيه مي‌شود.چگونه مي‌توان کارکنان را مديريت کرد، در حجم کم و مدت زمان محدود، مديران را با نگرش منابع انساني در بحث مديريت کارکنان آشنا مي‌کند.

   
 estedadyabi-janeshinparvari

استعداد یابی و جانشین پروری

انجمن مدیریت منابع انسانی ایران در خصوص توسعه دانش و ایجاد توانمندیهای مورد انتظار در مدیران اقدام به چاپ و انتشار كتاب « استعدادیابی و جانشین پروری » نموده است .

اینكتاب كه توسط جناب آقای دكتر ابوالعلائی تدوین شده ، به دو موضوعاستعدادیابی و  جانشین پروری پرداخته است ، ضمن مروری بر برنامه های مدیران، تجربیات چند سازمان موفق جهانی را نیز در ارتباط با استعدادیابی وجانشین پروری در معرض  دید خوانندگان خود قرار   می دهد و به این ترتیب اثرارزشمند و راهگشا برای مدیران بویژه مدیران منابع انسانی خواهد بود .

   
 parvaresh-rahbordi-hrm

پرورش راهبردی منابع انسانی

انجمن مدیریت منابع انسانی ایران در راستای تحقق یكی از اهداف خود در خصوص توسعه دانش و ایجاد توانمندی‌های مورد انتظار در مدیران، اقدام به چاپ و انتشار كتاب «پرورش راهبردی منابع انسانی» نموده است.
كتاب مذكور با نگرشی استراتژیك تدوین شده و به ویژه به استراتژی و توسعه منابع انسانی می‌پردازد كه هم به جهت‌گیری كلی سازمان كمك می‌كند و هم یادگیری افراد را تسهیل می‌بخشد.
براساس چنین تحلیل و نگرشی، خرید این كتاب را به اعضاء محترم توصیه می‌نماید.

فهرست:

بخش اول: زمینه عمومی
- زمینه راهبردی
- نظریه های تكوینی پرورش منابع انسانی
- پرورش راهبردی منابع انسانی در برابر راهبردهای پرورش منابع انسانی
- مباحث مدیریت منابع انسانی و مدیریت پرسنلی و كاربرد آن برای پرورش منابع انسانی
بخش دوم: نظریه های تكوینی پرورش منابع انسانی
- نقش ها و روابط پرورش منابع انسانی
- نقش تكوینی مدیران و كاركنان در پرورش راهبردی منابع انسانی
- توسعه مسیر پیشرفت شغلی در سازمان های كوچك شده
- بازاریابی كاركرد پرورش منابع انسانی
- تدارك حمایت های لازم برای یادگیری ذی نفعان غیر كارمند
- پیمان سپاری؛ آنچه كه می ماند و آنچه كه واگذار می شود
- بهینه كاوی پرورش منابع انسانی
- شركت های كوچك و متوسط و پرورش منابع انسانی

   
 baresi-salamat-karkard-hrm

بررسی سلامت كاركرد منابع انسانی

این كتاب كه حاصل یك پیمایش وسیع و عمیق در زمینه مدیریت منابع انسانی در سرتاسر اروپا است ، به موضوعات كلیدی مانند استراتژی سازمانی، فرهنگ ، توسعه فردی و نگهداری كاركنان می پردازد و مدیریت منابع انسانی را از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار می دهد.

كتاب " بررسی سلامت كاركرد منابع انسانی " ابزار بهینه كاوی بسیار ارزشمندی را در اختیار متخصصین منابع انسانی قرار می دهد تا كار واحد خود را درون سازمان ارزیابی كنند و بتوانند برای بهبود عملكرد آن تصمیم بگیرند . گزارشها طوری طراحی شده اند كه به مدیران اجازه می دهد تا با بكار بستن درسهای این پژوهش ها در سازمانهای خود ، رویه های برتر را درگستره صنایع مورد نظر توسعه دهند.

این كتاب توسط آقای غلامحسین لك ترجمه و از طرف انجمن مدیریت منابع انسانی ایران انتشار یافته است.

   
 shekoftan-gol-sorkh

شكفتن گل سرخ

خداوند متعال در آیه 21 سوره احزاب پیامبر (ص) را اسوه حسنه می نامد و در آیه 4 سوره قلم پیامبر گرانقدر را دارای اخلاق عظیم (خلق عظیم) می داند . همچنین در آیه 61 سوره زخرف از قول رسول اكرم (ص) می فرماید : از من پیروی كنید ، راه مستقیم همین است.

با عنایت به آیات مذكور و آیات متعدد دیگر ، برای رسیدن به كمال فطری بایستی با سرمشق قرار دادن گفتار و رفتار پیامبر (ص)در همه كارها در صراط مستقیم حركت نماییم . از این جهت تاسی به روشهای توسعه منابع انسانی آن حضرت می تواند راهگشای ما در این خصوص باشد.

با توجه به موضوع مورد نظر در فصول اول و دوم كتاب به صورت گذرا وضعیت جاهلیت و انسان زمان جاهلیت و زندگی پیامبر (ص) ارائه گردیده تا خواننده محترم ضمن پی بردن به ارزش كار پیامبر (ص) به مقایسه وضعیت قبل از رسالت و بعد ار آن بپردازد.

در فصل سوم مفاهیم و تعاریف توسعه منابع انسانی به شكل ساده و روان آورده شده است و اما فصل چهارم به روشهای توسعه منابع انسانی حضرت رسول اكرم (ص) پرداخته ، در این فصل مدل استنباطی روشهای مورد اشاره قید شده است.

در فصل پنجم ، نظر تعدادی از دانشمندان غیر مسلمان درباره حضرت محمد (ص) آمده است تا به عظمت وجودی آن حضرت در بین دانشمندانی كه ذره ای انصاف برای خود نگه داشته اند پی ببریم.

   
 harkasi-ra-piri-bayad

هركسی را پیری باید : پرورش استعدادها در محیط                       

این كتاب در موضوع منتورینگ منبع اصیل تلقی می شود كه آخرین چاپ آن در سال 2002 بوده كه ترجمه حاضر از این كتاب می باشد.

محتویات كتاب علاوه بر تجارب نویسنده محترم ، مرور وسیع ادبیات و پژوهش های عمیق ایشان را نیز شامل می شود. در واقع مطلب آن ، از نظر آخرین پژوهشهای به عمل آمده غنی و تا اندازه زیادی ، حاوی مباحث و نظریه های روز است.

كتاب قویا بر جنبه های كاربردی تاكید می كند و ابعاد عملی منتورینگ و نحوه استقرار آن را در سازمانها شرح می دهد.

این كتاب توسط دكتر محمد علی بابایی ترجمه و از طرف انجمن مدیریت منابع انسانی ایران منتشر شده است.

 daneshgah-sazemani

 

كتاب دانشگاه سازماني

كتاب "" دانشگاه سازماني "" دستنامه اي (HAND BOOK ) است گردآوري شده از تجربيات مديران منابع انساني و مديران آموزش و توسعه ي سازمانهاي پيشرو ، كه اقدامات مربوط به آموزش و توسعه منابع انساني خود را در يك چارچوب مدون و يكپارچه به نام دانشگاه سازماني ، سازماندهي نموده اند . هدف از گردآوري و تأليف اين كتاب توسط "" دكتر مارك آلن "" اين بوده است كه براي ساير مديراني كه هنوز اقدامي براي يكپارچه سازي فعاليتهاي آموزش و توسعه منابع انساني خود بصورت استراتژيك نكرده اند ، يك راهنماي عملي فراهم نمايد . اين راهنما ، تجربيات گرانبهائي از صنايع مختلف را در قالب فعاليتهاي استاندارد آموزش و توسعه در خود گنجانده است .

فصل هاي مهم اين كتاب عبارتند از :

روزشمار راه اندازي داشنگاه سازماني تويوتا

اداره دانشگاه سازماني ، به مثابه يك بنگاه اقتصادي

دانشگاه سازماني به مثابه يك اهرم استراتژيك در سازمان

شركاي استراتژيك دانشگاه سازماني

بهترين تجربه ها در دانشگاه هاي سازماني

كاركردهاي دانشگاه سازماني در زمينه آموزش

استفاده از تكنولوژي براي افزايش يادگيري در دانشگاه سازماني

ارزيابي اثربخشي در دانشگاه سازماني

اندازه گيري ROI  در دانشگاه سازماني

دانشگاههاي سازماني بين المللي در اروپا ، استراليا وآسياي جنوب شرقي

تعداد بازدیدکنندگان

Today 1

All 643150

photo 2018-04-03 11-00-23

photo 2018-11-14 13-42-42